Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В уряді готують реновацію застарілого житлового фонду

31 жовтня 2017, 09:01
207
0
Реклама

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе повідомив, що уряд активізує роботу над концепцією реновації застарілого житлового фонду. Мета таких заходів - поліпшення умов проживання громадян та комплексна реконструкція застарілого житла.


За словами чиновника, 50 % всього житлового фонду країни - це застаріла нерухомість, зокрема так звані «хрущовки». При цьому введення в експлуатацію в середньому 10 млн кв. м. житлової нерухомості щорічно поки ще не покриває потреби громадян у новому житлі. У зв'язку з цим один з пріоритетів Мінрегіону - розробка ефективного механізму реновації застарілого житлового фонду, і сьогодні в Міністерстві розробляють адаптований під українські реалії законопроект.


З метою обговорення цієї ініціативи за участю галузевих експертів і громадськості 20 листопада в Мінрегіоні планується провести круглий стіл для окреслення шляхів відновлення застарілого житлового фонду.


При цьому поки не озвучено бачення уряду на те, як відбуватиметься оновлення житлового фонду. Але в архітектурно-будівельному розумінні реновацією є не реконструкція, а заміна технологічно зношених і морально застарілих основних фондів. Тому з огляду на те, що сплив експлуатаційного строку згаданих «хрущовок» (та й не тільки) вже не за горами, можна припустити, що новий законопроект передбачатиме масштабну програму оновлення житлового фонду зі зведенням нових будинків на місці будинків, що відслужили свій строк.


Як би там не було, без широкої участі інвесторів і будівельного бізнесу в цій справі не обійтися, тому цілком можливо, що забудовникам варто взяти участь у розробці урядової концепції.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини