Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Експерти Нацбанку закликали регуляторів фінансового ринку визначитися з правовим статусом криптовалюти в Україні

30 жовтня 2017, 09:18
176
0
Реклама

26 жовтня голова Ради НБУ Богдан Данилишин написав на своїй сторінці в Facebook, що Вища експертна рада при Раді Нацбанку обговорювала сутність криптовалюти, ризики та перспективи їх розвитку в Україні та в світі. У рекомендаціях, підготовлених за підсумками наради, говориться, що нормативна неврегульованість використання криптовалют може створити умови для підвищення питомої ваги тіньової економіки. Крім того, існує загроза використання криптовалюти для проведення нелегальних фінансових операцій, реалізації корупційних схем і відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом. Також не виключена можливість фінансування за допомогою криптовалют контрабанди, нелегальних операцій з наркотиками, антикваріатом, предметами мистецтва та історичної спадщини. Неврегульованість функціонування ринку криптовалют створює сприятливі умови для їх використання в цілях фінансування незаконних угруповань, що діють на тимчасово непідконтрольних Україні територіях.

Вища експертна рада запропонувала Раді НБУ рекомендувати Державній службі фінансового моніторингу, ДФС, Мінфіну, Мін'юсту, Національному банку, НКЦПФР, Нацкомфінпослуг у співпраці з профільними комітетами Верховної Ради, в стислі строки розробити план заходів щодо формування нормативної бази, яка повинна регулювати функціонування ринку криптовалют в країні.

Вища експертна рада вважає за доцільне в першу чергу зосередити увагу державних регуляторів на опрацювання питань щодо визначення правового статусу таких термінів, як «криптовалюта», «технологія розподілених реєстрів», ICO та ін., а також суб'єктного складу осіб, які здійснюють емісію криптовалют; формулювання вимог до організації роботи емітентів криптовалют (включаючи порядок оподаткування такої діяльності); суб'єктного складу осіб, які здійснюють обмінні сервіси з криптовалют, формулювання вимог до організації роботи відповідних структур; сфери легального використання криптовалют в Україні; вимог до біржових майданчиків з торгівлі такою валютою, створення умов для їх ліцензування.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини