Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати спробують усунути деякі недоліки єдиного податку

24 жовтня 2017, 12:52
153
0
Реклама

Народні депутати звернули увагу на правову колізію в регулюванні спрощеної системи оподаткування та зареєстрували законопроект для її усунення.
Діюча спрощена система оподаткування передбачає розподіл усіх платників податків на чотири групи. До третьої групи належать ФОП, які не використовують найману працю або мають необмежену кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах, і юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 млн грн.
Ставка єдиного податку для платників третьої групи становить 3 %, якщо ПДВ нараховується і сплачується в загальному порядку, і 5 % - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку. Разом з тим Податковим кодексом передбачено, що в разі анулювання реєстрації платника ПДВ платники єдиного податку третьої групи зобов'язані перейти на сплату єдиного податку за ставкою 3 %. Тут і закладено колізію, адже зазначене положення суперечить п. 293.3 ст. 293 Кодексу, оскільки в разі включення ПДВ до складу єдиного податку ставка єдиного податку становить 5 %.
У цій ситуації, на думку авторів законопроекту, відповідно до принципів податкового законодавства повинна діяти презумпція правомірності рішень платника податків. При цьому порушується рівність платників перед законом і нейтральність оподаткування, оскільки встановлення різних ставок єдиного податку впливає на конкурентоспроможність платників податків.
У зв'язку з цим законопроект № 7225 від 20.10.2017 передбачає внесення змін до пп. 5 п. 293.8 ст. 293 Податкового кодексу для встановлення ставки єдиного податку в розмірі 5 % у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини