Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Правила дорожнього руху посуворішають

19 жовтня 2017, 12:28
207
0
Реклама

Одразу кілька ініціатив чиновників щодо зміни правил дорожнього руху було озвучено сьогодні внаслідок масштабної ДТП в Харкові, що сталася 18 жовтня.

Так, Міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив про свою чітку позицію стосовно:

- обмеження до 50 км/год максимально допустимої швидкості в місті;

- значного посилення адмінвідповідальності за перевищення швидкості, непристебнутий ремінь безпеки у водіїв і пасажирів на всіх сидіннях, відсутність дитячих сидінь під час перевезення дітей, використання мобільного телефону без гарнітури під час руху, керування транспортним засобом у нетверезому стані;

- обов'язкової фото- та відеофіксації порушень ПДР і надсилання адмінматеріалів порушникам поштою (горезвісні «листи щастя»).

Крім того, чиновник згадав і сферу правоохоронного нагляду, зауваживши необхідність введення в Україні західних стандартів спілкування інспекторів із водіями, які спрямовані, у першу чергу, на убезпечення поліцейського від можливої агресії водія.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков має аналогічну думку щодо питання відеофіксації та радикального посилення покарання за керування автомобілем у п'яному стані. Крім того, народний депутат Борислав Береза повідомив про спільну роботу з колегою Леонідом Ємцем із підготовки законопроекту про істотне посилення покарання за порушення ПДР.

Заяви чиновників не позбавлені емоційності, іноді вони вели мову про норми, що вже діють або доцільність яких в Україні суперечлива. До того ж у владі хочуть іти старим, але малоефективним шляхом посилення відповідальності, тоді як головна проблема не в суворості норм, а в дисципліні їх застосування.

Утім, цілком можливо, що нині звернуть увагу й на інші способи зниження смертності на дорогах, які підтвердили свою результативність у світі, - у першу чергу йдеться про застосування сучасних технологій із мінімумом людського чинника в процедурі притягнення порушників до відповідальності. Крім того, підвищена увага до аварійності може призвести й до вжиття інших довгоочікуваних заходів для вдосконалення інфраструктури та зниження транспортного навантаження - створення перехоплюючих автостоянок, зниження до мінімуму кількості наземних пішохідних переходів на швидкісних шосе та обладнання доріг відповідно до сучасних стандартів безпеки.

Проте незалежно від того, яких заходів буде вжито в першу чергу, сьогодні варто готуватися до посилення правового регулювання безпеки на дорогах, що стосуватиметься не лише обивателів, а й бізнесу. Зміни можуть торкнутися як відповідальності та швидкісного режиму, так і вимог до пасажиро- та вантажоперевезень, технічного стану транспортних засобів та ін.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини