Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

На Аграрній біржі може з'явитися можливість реалізовувати держмайно

18 жовтня 2017, 12:15
151
0
Реклама

АМКУ дав Фонду держмайна обов'язкові до розгляду рекомендації, спрямовані на спрощення формального шляху щодо організації продажу держмайна на торгах. Йдеться про скасування двох вимог для юридичних осіб, які мають намір взяти участь у конкурсі з визначення організаторів аукціонів, що є істотною перешкодою для допуску до зазначеного виду діяльності.

Приводом для того, щоб Антимонопольний комітет звернув увагу на це питання, послужила ситуація за участю Аграрної біржі, коли Фонд неодноразово відмовляв їй в укладенні договору про організацію продажу майна, що перебуває у держвласності. Наявність такого договору потрібна для участі у зазначеному конкурсі.

На думку Аграрної біржі, відмови мають лише формальну підставу - відсутність у її статуті виду діяльності, пов'язаної з організацією продажу майна, що перебуває саме в державній власності. Крім того, з точки зору Аграрної біржі, без укладення зазначеного договору не є можливим отримання й досвіду роботи у сфері відчуження держвласності, а тим паче - досвіду роботи не менше трьох років, як того вимагають умови конкурсу.

Проаналізувавши правові підстави для відмов Фонду, АМКУ визнав скаргу Аграрної біржі аргументованою. У рекомендаціях від 21.09.2017 № 23-рк АМКУ зазначив, що ФДМУ не дав жодного обґрунтування потреби чіткого зазначення в статуті діяльності, пов'язаної з організацією продажу держвласності, як обов'язкової умови участі в конкурсі з визначення організаторів аукціонів з відчуження таких об'єктів.

АМКУ також звернув увагу на те, що ця вимога не відповідає загальному курсу на дерегуляцію господарської діяльності, який проявився, зокрема, у впровадженні модельного статуту, що не містить розділу, пов'язаного з визначенням предмета й виду діяльності юридичної особи.

Окрім того, АМКУ погодився з аргументом про те, що вимога про наявність не менше ніж трирічного досвіду роботи в цій сфері діяльності є істотним бар'єром для юридичних осіб, у тому числі товарних бірж, що мають намір брати участь у конкурсі, та фактично унеможливлює входження нових учасників на ринок.

У зв'язку з цим АМКУ дав Фонду обов'язкові до розгляду рекомендації стосовно скасування окремих вимог для юридичних осіб, які претендують на організацію продажу майна, що перебуває в держвласності, а саме:

- вимоги про наявність в установчих документах виду діяльності, пов'язаної з організацією продажу такого майна;

- вимоги про наявність у юридичної особи не менше ніж трирічного досвіду роботи в цій сфері діяльності.

АМКУ дав Фонду два місяці для того, щоб повідомити про результати розгляду цих рекомендацій.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини