Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк заборонив фінустановам використовувати банкноти та монети з кримськими видами

13 жовтня 2017, 17:45
226
0
Реклама

Сьогодні, 13 жовтня, НБУ заборонив банкам та фінустановам здійснювати касові, у тому числі валютно-обмінні, операції з банкнотами і монетами Центрального банку Російської Федерації з зображенням мап, символів, будівель, пам'ятників, пам'яток археології, архітектури, історії, пейзажів і всіх інших об'єктів, розташованих на окупованих Російською Федерацією адміністративно-територіальних одиницях України. Аналогічна заборона поширюється і на грошові перекази, здійснювані фінустановами та ПАТ «Укрпошта».


Такий захід було вжито у відповідь на випуск Росією купюри номіналом 200 рублів із зображенням карти Криму та руїн Херсонесу. Цей припис регулятора може стати приводом для дискусії щодо свєї правої суті, однак це не скасовує обов'язку його дотримуватися. Оскільки нехтування цим нововведенням може призвести до відповідальності за порушення порядку здійснення валютних операцій.
Відповідні зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України та Інструкцію про ведення касових операцій банками в Україні внесено постановою НБУ від 13.10.2017 № 103.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини