Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк пом'якшив валютні обмеження

12 жовтня 2017, 11:34
160
0
Реклама

Національний банк дозволив як банкам, так і небанківським фінустановам здійснювати на підставі індивідуальної ліцензії купівлю та перерахування іноземної валюти для розміщення за межами України гарантійного депозиту на рахунках міжнародних платіжних систем. Це кошти, які повинні використовуватися для забезпечення зобов'язань у разі здійснення переказів за кордон.

Раніше можливість переказу коштів для розміщення гарантійного депозиту для забезпечення транзакцій мали тільки банківські установи - учасники міжнародних платіжних систем.

Окрім того, регулятор уточнив порядок застосування винятків із заборони дострокового погашення кредитів, позик в іноземній валюті, отриманих резидентами від нерезидентів. Під такі винятки підпадають усі види платежів за певними кредитними договорами або договорами позики, тобто платежі за основною сумою з урахуванням відсотків та інших платежів, встановлених договором.

У НБУ зазначили, що такі нововведення посприяють забезпеченню належних умов для участі небанківських фінустанов у міжнародних платіжних системах і подальшому розвитку економічних відносин в Україні. Водночас вони не створять додаткового тиску на валютному ринку.

Зазначені зміни передбачено постановою НБУ від 10 жовтня 2017 р. № 101.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини