Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Прокуратура продовжує боротьбу за захоплені приміщення в центрі столиці

12 жовтня 2017, 13:50
153
0
Реклама

Історія рейдерського захоплення й подальшого повернення власникам приміщення в центрі Києва, яка триває вже п'ять років, нещодавно отримала продовження. Столичні прокурори в апеляційному суді успішно «відбили» скаргу на рішення суду першої інстанції про повернення у власність міста нерухомості вартістю 18 млн грн.

Нагадаємо, гучна історія із захопленням нежитлових приміщень на вул. Десятинній почалася 2012 року, коли право власності на це майно Київської міськради було переоформлене на приватну особу. Псевдоправовою підставою переоформлення стало рішення одного з місцевих судів Луганської області, прийняте без участі та відома справжнього власника.

Надалі з метою ускладнення повернення майна до комунальної власності спірні приміщення неодноразово відчужувалися, а 2015 року були незаконно внесені до статутного фонду приватного підприємства. До боротьби з рейдером втрутилися прокурори, подали позов, і суд погодився з їхніми аргументами, так що нерухомість була витребувана на користь територіальної громади Києва. А днями Київський апеляційний господарський суд залишив відповідне рішення суду без змін. Утім, враховуючи наполегливість осіб, котрі зазіхнули на комунальну власність, цілком можливо, що це ще не кінець історії.

Цей епізод підтверджує головну вимогу антирейдерської профілактики та боротьби - оперативність отримання інформації про будь-які зміни в державному реєстрі нерухомості. Враховуючи те, що цей реєстр ведеться в електронному режимі, сучасним способом контролю є моментальні електронні звіти про будь-які дії з реєстровим записом про конкретний об'єкт нерухомості.

Таку можливість забезпечує сервіс SMS-Маяк, запущений на технічній базі ЛІГА:ЗАКОН. Підключившись до нього, власник нерухомого майна зможе оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості щодо свого майна з SMS-повідомлення, електронного листа, а також через сповіщення в кабінеті користувача. У разі рейдерської загрози це дасть можливість швидко й ефективно відреагувати на незаконні дії та припинити спроби захоплення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини