Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Мінфіні застерігають законодавця від повернення до тестового режиму блокування накладних

6 жовтня 2017, 14:01
172
0
Реклама

Парламентський комітет з питань податкової та митної політики схвалив законопроект № 7115, що передбачає повернення до тестового режиму роботи механізму зупинення реєстрації податкових накладних.

По суті це означає скасування повноцінної роботи автоматичної системи зупинення реєстрації податкових накладних з ознаками фіктивності. Тестовий режим пропонується застосовувати до прийняття урядового законопроекту за результатами проведеного аналізу результатів застосування та за умови усунення недоліків системи. Депутати мають намір дати контролюючим органам додатковий час для відпрацювання всіх процедур механізму без втручання в господарську діяльність платників податків.

Проте в Уряді застерігають депутатів від ухвалення цього закону через те, що він нібито несе ризики для бюджету та для бізнесу. На думку Міністра фінансів Олександра Данилюка, цей закон не лише відновить можливість розкрадання бюджетних коштів через схеми, а й поставить під загрозу механізм автоматичного відшкодування ПДВ.

Нагадаємо, Мінфін і раніше застерігав парламентарів від ініціатив, що загрожують системі автоматичного відшкодування ПДВ. На думку держфінансистів, скасування системи призведе не лише до скорочення бюджетних надходжень, а й до прямих втрат держскарбниці, повернення до корупційного механізму ручного керування договорами. Крім того, повернення до ручного зупинення реєстрації податкових накладних - це зрив автоматичного відшкодування ПДВ.

На захист системи, крім попередження втрат бюджету та постійного вдосконалення, також було наведено такі аргументи:

- обсяг фіктивного ПДВ падає щодня, а надходження ПДВ до бюджету підвищуються за рахунок боротьби зі схемами з фіктивним ПДВ;

- кількість зупинених накладних реальних платників в системі нестримно зменшується;

- система працює, але, як і будь-яка система ризиків і складна IT-система, на перших порах потребує постійного моніторингу та вдосконалення;

- Мінфін уже розробив і надіслав на узгодження проект змін у законодавстві, спрямованих на максимальне виведення з системи реальних підприємств, особливо підприємств агросектору.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини