Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Регулювання прощення боргу запропоновано вдосконалити

3 жовтня 2017, 12:15
293
0
Реклама

Законодавство визначає прощення боргу як можливість припинення боргового зобов'язання шляхом звільнення від нього кредитором боржника, якщо при цьому не порушуються права третіх осіб. У Парламенті запропонували розширити зміст відповідної норми цивільного законодавства й визначити умови та порядок такого способу розпорядження кредитором своїми правами.

Законопроект № 7145 викладає в новій редакції відповідну статтю 605 Цивільного кодексу, встановлюючи особливості укладення договору прощення боргу та припинення шляхом прощення боргу договірних і недоговірних зобов'язань. Крім того, документом окреслено коло випадків, коли прощення боргу не може здійснюватися. Це стосується зобов'язань, що виникають:

- на підставі договору про спільну діяльність;

- на підставі договору про сплату аліментів на дитину;

- унаслідок створення загрози життя, здоров'ю, майну фізичної особи або майну юридичної особи;

- у зв'язку з набуттям, зберіганням майна без достатніх правових підстав;

- у зв'язку з відшкодуванням шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю постраждалого;

- в інших випадках, установлених договором або законом.

Такими уточненнями автор законодавчої ініціативи Ю. Бублик розраховує вирішити проблему неоднозначного тлумачення норм про прощення боргу. На думку народного депутата, до неоднакового розуміння суті прощення боргу призвело те, що Цивільний кодекс не розкриває його правової природи та основних ознак. Тому на сьогодні залишається низка невирішених питань правового характеру, що подекуди створюють складнощі для кредиторів і боржників.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини