Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Законодавець оцінить необхідність створення реєстру значних кредитних зобов'язань

3 жовтня 2017, 11:40
188
0
Реклама

У Парламенті зареєстрували черговий законопроект, спрямований на оздоровлення банківської системи, розвиток кредитування та захист вкладників банків. Документ передбачає створення комплексної інформаційної бази, використання якої попередить виникнення в банків значної кількості «проблемних активів», дозволить знизити кредитні ризики та процентну ставку. Такою базою має стати Єдиний реєстр значних кредитних зобов'язань, який буде вести НБУ.

Законопроект передбачає мінімальний розмір кредитної операції для включення до реєстру на рівні 30 тис. НМДГ (на сьогодні - 510 тис. грн). Причому під кредитними операціями розуміється як розміщення банком залучених коштів, так і здійснення операцій на ринку цінних паперів, надання гарантій і порук, факторинг, лізинг. Нацбанк забезпечить доступ до даних реєстру в режимі онлайн для банків і ФГВФО, а інші особи, у тому числі правоохоронні органи, матимуть право отримати інформацію з кредитного реєстру у вигляді витягів.

Ініціатива має три основні мети. По-перше, інформація кредитного реєстру дозволить банкам швидко та об'єктивно оцінювати платоспроможність майбутніх позичальників і, таким чином, зважено будувати свою кредитну й процентну політику. По-друге, реєстрові відомості будуть потрібні для банківського нагляду. По-третє, інформація про фізичних осіб, причетних до кредитних відносин у будь-якій ролі (позичальники, поручителі, члени наглядової ради, судді в рамках відповідного суду та ін.), дозволить зробити висновки про їхню ділову репутацію та, відповідно, запобігти банківським помилкам. У зв'язку із цим законопроект передбачає можливість використання інформаційної бази правоохоронцями, а також Вищою радою правосуддя (стосовно контролю за характеристиками персонального складу суддівського корпусу).

Внесення інформації до реєстру для посадових осіб банків і ФГВФО буде обов'язковою процедурою, а за її недотримання загрожуватиме адмінвідповідальність.

Законопроект № 7114-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення та ведення Єдиного реєстру значних кредитних зобов'язань» зареєстрований у Верховній Раді 28.09.2017 року.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини