Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінагрополітики пропонує посилити типові умови оренди землі

26 вересня 2017, 17:36
193
0
Реклама

Мінагрополітики оприлюднило проект змін до Типового договору оренди землі, що посилюють умови оплатного користування угіддями. Новими нормами запропоновано не тільки змінити чинні положення, а й істотно доповнити Типовий договір умовами оренди.

По-перше, запропоновано змінити регулювання строків оплати залежно від цільового призначення, способу отримання та власника землі. Так, актуальна типова форма передбачає визначення таких періодів на розсуд сторін договору. Проект містить розширений варіант норми, який передбачає, що за державну або комунальну землю, придбану на торгах, орендна плата вноситься за перший рік - протягом трьох днів з моменту підписання договору. Починаючи з наступного року - рівними частками щомісяця.
 
Що стосується бюджетних сільгоспземель, отриманих в оренду без проведення торгів, за перший рік плата вноситься в п'ятиденний строк після підписання договору, а надалі - аналогічно зазначеному вище порядку. Розрахунок за приватні землі, а також бюджетні несільськогосподарські угіддя відбуватиметься відповідно до обумовленої сторонами процедури.

По-друге, розробники проекту запропонували доповнити Типову форму низкою нових застережень. Зокрема, про те, що розмір орендної плати за бюджетну землю, передану в оренду на торгах, не може переглядатися у бік зменшення. Також запропоновано більш конкретно окреслити відповідальність орендаря - у разі невнесення орендної плати у передбачені договором строки стягуватиметься пеня в розмірі 100 % несплаченої суми за кожен день прострочення. Ще одна запропонована «санкційна» норма - договір оренди землі буде розірвано, якщо якість ґрунтового покриву та інших корисних властивостей землі буде погіршено (при цьому збиток обчислюватиметься в установленому законодавством порядку).

По-третє, перелік зобов'язань орендаря бюджетної землі запропоновано істотно доповнити. Йдеться про:


- регулярний (не рідше одного разу на три роки) моніторинг землі на відповідність показникам агрохімічного паспорта земельної ділянки;


- інвестування в розвиток і модернізацію відповідних меліоративних систем та об'єктів інженерної інфраструктури, сприяння їх належній експлуатації.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини