Держенергоефективності розробило проект Закону «Про енергетичну ефективність», який повинен визначити правові й організаційні основи діяльності в цій сфері та створити умови для зменшення споживання енергії в країні. У пояснювальній записці до проекту стверджується, що ці питання зараз фактично нормативно не врегульовані.
До основних цілей держрегулювання у сфері енергетичної ефективності належать:
- визначення принципів і цільових показників термомодернізації будівель, що забезпечують діяльність органів державної влади;
- встановлення і визначення заходів для досягнення до 31 грудня 2020 року сукупного щорічного скорочення споживання енергії споживачами у розмірі 0,7 % від середнього рівня в період із 1 січня 2012 року до 31 грудня 2014;
- створення умов для зменшення споживання енергії;
- усунення регуляторних бар'єрів для реалізації енергоефективних проектів;
- введення інтелектуальних систем обліку енергії;
- законодавче впровадження фінансових і податкових механізмів стимулювання енергоефективних заходів і розвитку ринку енергосервісу та ін.
У законопроекті в основному йдеться про загальні правила, вимоги тощо. Проте є і конкретніші формулювання. Наприклад, компанії та організації, річне споживання енергії яких перевищує 1000 т умовних паливних одиниць, зобов'язані раз на чотири роки проходити енергетичний аудит. Упровадження сертифікованої системи енергетичного або екологічного менеджменту звільняє від такого аудиту.
Зазначено, що правопорушеннями у сфері забезпечення енергетичної ефективності є непроведення обов'язкового енергетичного аудиту та перешкоджання здійсненню енергосервісу та інших енергоефективних заходів у вигляді обмеження доступу на ці ринки інших суб'єктів та інших антиконкурентних дій, зловживання монопольним становищем. За другий вид порушення передбачено штрафи від 3000 до 50000 неоподатковуваних мінімумів.