Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Запропоновано проект законодавчого регулювання сфери енергоефективності

20 вересня 2017, 13:55
157
0
Реклама

Держенергоефективності розробило проект Закону «Про енергетичну ефективність», який повинен визначити правові й організаційні основи діяльності в цій сфері та створити умови для зменшення споживання енергії в країні. У пояснювальній записці до проекту стверджується, що ці питання зараз фактично нормативно не врегульовані.

До основних цілей держрегулювання у сфері енергетичної ефективності належать:

- визначення принципів і цільових показників термомодернізації будівель, що забезпечують діяльність органів державної влади;

- встановлення і визначення заходів для досягнення до 31 грудня 2020 року сукупного щорічного скорочення споживання енергії споживачами у розмірі 0,7 % від середнього рівня в період із 1 січня 2012 року до 31 грудня 2014;

- створення умов для зменшення споживання енергії;

- усунення регуляторних бар'єрів для реалізації енергоефективних проектів;

- введення інтелектуальних систем обліку енергії;

- законодавче впровадження фінансових і податкових механізмів стимулювання енергоефективних заходів і розвитку ринку енергосервісу та ін.

У законопроекті в основному йдеться про загальні правила, вимоги тощо. Проте є і конкретніші формулювання. Наприклад, компанії та організації, річне споживання енергії яких перевищує 1000 т умовних паливних одиниць, зобов'язані раз на чотири роки проходити енергетичний аудит. Упровадження сертифікованої системи енергетичного або екологічного менеджменту звільняє від такого аудиту.

Зазначено, що правопорушеннями у сфері забезпечення енергетичної ефективності є непроведення обов'язкового енергетичного аудиту та перешкоджання здійсненню енергосервісу та інших енергоефективних заходів у вигляді обмеження доступу на ці ринки інших суб'єктів та інших антиконкурентних дій, зловживання монопольним становищем. За другий вид порушення передбачено штрафи від 3000 до 50000 неоподатковуваних мінімумів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини