Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Розробляються нові правила оренди державного та комунального майна

20 вересня 2017, 10:34
232
0
Реклама

Фонд державного майна розробив і передав до профільних міністерств проект закону «Про оренду державного та комунального майна», який повинен замінити нині чинний Закон із такою ж назвою.

Ключові новації законопроекту: визначення орендарів виключно через електронні аукціони, скасування необхідності отримувати додаткові дозволи в різних органах управління, скорочення тривалості процесу оформлення оренди до 45 днів із нинішніх 145.

За словами в. о. голови ФДМУ Віталія Трубарова, «Фонд пропонує здавати в оренду майно виключно на електронних аукціонах. Через ProZorrо або через будь-яку іншу систему, але без конкурсних комісій. Процес має бути публічним і конкурентним, а ціна - максимальною».

Пропонується, щоб орендар самостійно визначав оцінювача. Повна інформація про об'єкт оренди має бути розміщена на офіційному сайті, кожні три роки повинна проходити актуалізація вартості. За словами керівника ФДМУ, процес виглядатиме так: формування переліку об'єктів із подальшим оприлюдненням, оцінювання об'єкта потенційним орендарем, рецензування звіту про оцінку, оголошення та прийом заявок, перевірка учасників і аукціон.

Такий порядок передачі об'єктів в оренду буде як для єдиних майнових комплексів, так і для окремих об'єктів нерухомого та рухомого майна. Різниця полягатиме лише в тому, що перелік комплексів затверджуватиме Уряд та окремо розроблятимуться інвестзобов'язання й умови оренди.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини