Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Процедури приватизації буде істотно скориговано

6 вересня 2017, 14:58
185
0
Реклама

У парламенті зареєстровано урядовий проект Закону «Про приватизацію державного майна» (№ 7066 від 04.09.2017), про підготовку якого говорили давно і багато.

Проект передбачає замінити одним новим Законом нині чинні закони «Про приватизацію державного майна», «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» та «Про особливості приватизації об'єктів незавершеного будівництва».

Встановлюються: нова спрощена класифікація об'єктів приватизації (об'єкти малої приватизації та великої), вимоги до покупців об'єктів приватизації й обмеження щодо їх участі в приватизації, відповідальність за недостовірність, неповноту поданих документів, розширено коло об'єктів, які можуть підлягати приватизації.

З метою спрощення процедур і підвищення інвестиційної привабливості об'єкти приватизації продаватимуться без земельних ділянок.

Приватизація здійснюватиметься шляхом продажу об'єктів на аукціоні (з умовами, без умов, зі зниженням стартової ціни, за методом вивчення цінових пропозицій) або викупу об'єктів. Продаж об'єктів малої приватизації здійснюється на електронних аукціонах.

На аукціоні має бути не менше двох учасників і здійснено хоча б один крок підвищення ціни.

У разі якщо для участі в аукціоні подано заяву від одного покупця, то державний орган приватизації приймає рішення про приватизацію вказаного об'єкта шляхом викупу таким покупцем за запропонованою ним ціною, але не нижче стартової.

Підготовка до приватизації та продажу об'єктів великої приватизації здійснюється із залученням на конкурсній основі радників, але за рішенням Кабміну може здійснюватися без радників.

Стартова ціна об'єкта великої приватизації визначається на підставі рекомендації радника (у разі його залучення) та узгоджується з урядом. Стартова ціна об'єкта малої приватизації встановлюється на рівні балансової вартості активів, за вирахуванням зобов'язань, у разі їх наявності, але не менше однієї гривні.

Передбачається можливість визначення в договорі купівлі-продажу об'єкта великої приватизації, що до правовідносин, які виникають з нього, застосовується право іноземної держави.

Порівняно з діючою на сьогодні процедурою приватизації значно скорочуються строки її проведення, зокрема скасовується передприватизаційна підготовка (скорочення процесу приватизації на 6 - 12 місяців); відсутні вимоги розроблення планів приватизації, створення комісії з приватизації (2 - 3 місяці); скасовано пільговий продаж пакетів акцій (2 - 3 місяці).

Оскільки питання приватизації дуже цікаві великій кількості груп впливу, то можна припустити, що цей законопроект прийматиметься на превелику силу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини