Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Правовий статус криптовалют в Україні буде все ж визначено

31 серпня 2017, 16:24
206
0
Реклама

Сьогодні відбулося засідання Ради фінансової стабільності, на якому було вирішено, що правовий статус так званої «криптовалюти Bitcoin» в Україні буде визначено до кінця вересня. Народний депутат України Олексій Мушак написав у Facebook: «Буде загальна позиція Національного банку, Мінфіну, НКЦПФР та інших регуляторів із цього приводу». При цьому, за словами депутата, Bitcoin, Blockchain та інші криптоспільноти «слід захистити та зберегти», а відсутність наразі правового регулювання у цій сфері не дає права силовим відомствам проводити затримання й обшуки через використання Bitcoin.

У тій самій соцмережі Тимофій Милованов, член Ради НБУ, також зауважив важливість криптовалют: «Всі розуміють важливість блокчейну та криптовалюти як інноваційній технології, важливість розвитку індустрії, захисту від неправомірних дій різних органів і розумної регулятивної підтримки». Тимур Хромаєв, Голова НКЦБФР, додав: «Питання блокчейна, біткойна, токена і інших технологічних рішень вже стають невід'ємною, доповнюючою частиною фінансового ринку. Наше завдання надати відповідний правовий статус цієї діяльності на українському фінансовому ринку».

Раду з фінансової стабільності було створено на початку 2015 року Указом Президента України. До неї входять керівники НБУ, Мінфіну, НКЦПФР, Нацкомфінпослуг, Фонду гарантування вкладів фізосіб. Відповідно до Положення про Раду вона здійснює підготовку рекомендацій з мінімізації системних ризиків, що загрожують стабільності банківської та фінансової системи держави, і розробляє ефективні механізми співпраці та координації дій із забезпечення фінансової стабільності держави, у тому числі щодо вдосконалення законодавчого регулювання в цій сфері.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини