Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Порядок охорони прав на винаходи та корисні моделі буде істотно скориговано

29 серпня 2017, 15:43
218
0
Реклама

Мінекономрозвитку розробило проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей». У пояснювальній записці йдеться про те, що пропоновані зміни спрямовані на виправлення недоліків вітчизняного законодавства про інтелектуальну власність і наближення його до європейського.

Одним з істотних недоліків першого є те, що однакові результати інтелектуальної діяльності можуть охоронятися як винаходи, так і як корисні моделі. Проте отримання патенту на корисну модель простіше: менше тимчасових і фінансових витрат; менше вимог до патентоспроможності; нижче ризики визнання прав недійсними. Як наслідок, співвідношення між зареєстрованими корисними моделями та винаходами в Україні непропорційно високе на користь корисних моделей, порівняно з країнами, що мають розвинену систему охорони інтелектуальної власності. Велика частина патентів, що видаються без проведення кваліфікаційної експертизи, і відсутність процедур post-grant opposition (визнання недійсними в адміністративному порядку) призводить до високого рівня зловживань правами інтелектуальної власності, що фактично означає зниження рівня охорони інтелектуальної власності для добросовісних правовласників.

У проекті пропонуються, зокрема, такі новації:

- розширено перелік об'єктів технологій, на які не поширюється правова охорона;

- передбачено можливість подання заявок в електронній формі;

- надається право будь-якій особі подати мотивоване заперечення протягом шести місяців з дати опублікування відомостей про заявку на винахід;

- уточнено порядок надання додаткової охорони прав на винаходи;

- розширено перелік прав та обов'язків суб'єктів прав на винаходи (корисні моделі);

- передбачено можливість визнання прав на винахід і корисну модель недійсними в адміністративному порядку.

Крім того, якщо зараз об'єктом корисної моделі може бути продукт (пристрій, речовина тощо) чи процес у будь-якій сфері технології, то передбачається, що об'єктом корисної моделі може бути тільки пристрій у будь-якій сфері технологій.

Із законодавства виключається поняття «деклараційний патент».

Замість нинішніх положень про строки дії різних патентів пропонується одне формулювання - «строк чинності майнових прав інтелектуальної власності на винахід становить 20 років від дати подання заявки».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини