Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Україна вживе заходів щодо захисту своїх сільгоспвиробників

28 серпня 2017, 10:34
180
0
Реклама

До кінця 2017 року може бути подано позов проти РФ до СОТ із питання постачань сільськогосподарської продукції, повідомила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - торговий представник України Наталія Микольська. Позов стосуватиметься тих товарних груп, де в української сторони є сильна доказова база, і щодо тих товарних позицій, де українські виробники готові надати конкретні факти.

Замміністра зауважила, що це четвертий позов України стосовно РФ: «Щодо залізничного обладнання ми рухаємося, щоб отримати рішення СОТ до кінця цього року». Наприкінці жовтня 2015 року Україна подала позов до СОТ проти Росії про торговельні обмеження стосовно вагонів і стрілочних переводів. Цей позов став першим у загальному пакеті претензій. Суть претензій у тому, що експорт українських вагонів і стрілочних переводів через торговельні обмеження, які було запроваджено Росією, скоротився з $1,7 млрд у 2013 році до $51 млн за 7 місяців 2015 року. У грудні 2016 року Орган врегулювання спорів СОТ на вимогу України розпочав процедуру розгляду спору.

Нагадаємо також, що Україна в середині вересня 2016 року направила запит про консультації з Росією до СОТ щодо обмежень транзиту українських товарів через територію РФ, але консультації, що відбулися в листопаді, до консенсусу не призвели. Подання запиту на консультації є першим етапом подання позову, провал консультацій протягом 60 днів дає можливість ініціювати створення панелі арбітрів, чим у середині лютого скористалася Україна, але РФ тоді заблокувала скликання панелі. У разі повторної заявки рішення про скликання третейської групи приймається автоматично.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини