Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ключові узагальнені показники у сфері землекористування відстежуватимуться і стануть відкритими

29 серпня 2017, 09:01
233
0
Реклама

Уряд прийняв постанову від 23.08.2017 № 639 «Про реалізацію пілотного проекту щодо проведення моніторингу земельних відносин та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Організацію проведення такого моніторингу покладено на Мінагрополітики. Воно ж має до 31.03.2018 р. подати до Кабміну звіт про результати реалізації пілотного проекту. Проект запускається з 1 вересня.

Для проведення моніторингу дані та показники про стан земельних відносин формуються на рівні районів і міст обласного підпорядкування, Києва та Севастополя.

Відповідальними за проведення моніторингу є Держгеокадастр і його територіальні органи за участю суб'єктів інформаційної взаємодії.

По суті, йдеться про об'єднання баз даних кількох відомств та узагальнення цієї інформації для землекористування. Даними ділитимуться Держгеокадастр, Мін'юст, ДФС, Держстат, Держводагентство, Державна судова адміністрація.

Зокрема, акумулюватимуться такі групи даних: склад земель, кількість землевласників і землекористувачів, середній розмір земельних ділянок, реєстрація земельних ділянок у Державному кадастрі, кількість та площа ділянок, переданих в оренду, наданих у користування і переданих у власність громадянам безкоштовно, суми нарахованих і сплачених платежів за користування земельними ділянками - всього близько140 показників.

В уряді вважають, що відображення стану та тенденцій розвитку земельних відносин дасть можливість оперативно реагувати на ризики і виведе земельні відносини на новий рівень відкритості, оскільки вся інформація буде акумульована та доступна громадськості і міжнародним організаціям. Крім того, там розраховують на підвищення ефективності розпорядження земельними ресурсами з боку місцевих громад, оскільки вони отримують добрий інформаційний інструмент для професійного прийняття рішень у сфері землекористування.

Нагадаємо, що в такому самому форматі моніторинг земельних відносин будо проведено Держгеокадастром у 2015 році за підтримки Світового банку. Напевно, можна вважати, що це була репетиція нинішнього пілотного проекту.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини