Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Реформування держсегменту вугільної галузі розпочинається

14 серпня 2017, 09:38
246
0
Реклама

11 серпня відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи з питань врегулювання кризових ситуацій у вугільній промисловості. Під час засідання Віце-прем'єр Володимир Кістіон повідомив, що схвалена Урядом Концепція реформування вугільної галузі країни до 2020 року передбачає створення державного підприємства «Національна вугільна компанія» (НВК), якій буде передано 33 державні шахти. За оцінками, створення такої компанії дасть економію витрат на утримання збиткових шахт у розмірі приблизно 1,5 млрд грн на рік. НВК має визначити, які шахти перспективні, а в які потрібно вкладати кошти для модернізації.

Кабінет Міністрів схвалив Концепцію ще 24 травня цього року, однак документ поки що не оприлюднено. Виступаючи на засіданні Уряду, на якому приймали Концепцію, Прем'єр-міністр Володимир Гройсман наголосив на необхідності додаткового обговорення доцільності створення єдиної держкомпанії для запобігання можливим корупційним проявам.

Бачення Уряду щодо реформування українських шахт є також у проекті нової Енергетичної стратегії України до 2035 року. У ній наведено ключові завдання держави у вугільному секторі: оптимізація структури всіх держпідприємств вугільної галузі, поліпшення економічних і технічних показників їхньої діяльності; розвиток необхідної інфраструктури для посилення спроможності країни забезпечувати об'єми експортно-імпортних операцій із вугільною продукцією; перехід на самоокупний видобуток з переорієнтацією державної підтримки на охорону праці та захист довкілля; досягнення рівня видобутку вугілля, який забезпечить споживачів енергетичного вугілля переважно паливом національного видобутку.

Нещодавно Міненерго відмовило НКРЕКП в запровадженні нового податку на вугільну промисловість, оскільки вважає це недоречним: податкове навантаження на вугільні підприємства сьогодні досить велике, а коштів, які вони отримують від реалізації продукції, не вистачає для оплати в повному обсязі вже наявних податкових зобов'язань. Водночас Міністерство не заперечує проти пропозиції гармонізувати податкове законодавство відповідно до світової практики, а саме виконувати розрахунок рентної плати виходячи із суми виручки від реалізації. Тож спосіб визначення рентної плати за розрахунковою вартістю потрібно виключити з Податкового кодексу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини