Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держзакупівлі можна буде знову проводити і в межах рамкових угод

28 липня 2017, 09:01
222
0
Реклама

Проект наказу «Про затвердження Порядку укладання і виконання рамкових угод» опубліковано 26 червня. У пояснювальній записці до нього йдеться, що правові й економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади визначено Законом «Про публічні закупівлі».

Положеннями Закону передбачено такий механізм, як закупівля за рамковими угодами. Такі закупівлі, як й інші, за наявності низки умов мають відбуватися тільки в електронній системі закупівель. Але на сьогодні для реалізації рамкових закупівель відсутні необхідні нормативно-правові акти.

Механізм рамкових закупівель раніше реалізовувався на основі Закону «Про здійснення державних закупівель», який наразі втратив чинність. Вже укладені рамкові угоди діють поза електронною системою закупівель, що значно підвищує корупційну складову під час укладення договорів про закупівлю.

Прийняття підготовленого проекту наказу дасть змогу спростити порядок проведення закупівель як для замовників, так і для учасників, зніме необхідність постійного проведення процедур закупівель, які носять циклічний характер. При цьому залишається можливим дотримання всіх основних засад здійснення закупівель: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість і прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об'єктивна й неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.

Крім того, впровадження механізму рамкових угод передбачено зобов'язаннями України з адаптації національного законодавства до законодавства ЄС та угод СОТ.

Передбачається, що з прийняттям нового наказу втратять чинність накази Міністерства економічного розвитку і торгівлі від 24 квітня 2012 р. № 503 «Про затвердження Переліку товарів і послуг, які можуть закуповуватися за рамковими угодами» і від 24 квітня 2012 р. № 504 «Про особливості укладення рамкових угод».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини