Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мораторій на перевірки можливо буде скасовано

21 липня 2017, 18:09
182
0
Реклама

Нещодавнє загострення санітарно-гігієнічної обстановки в закладах громадського харчування та супутні йому масові інфекційні захворювання не могли не призвести до нової хвилі обговорення доцільності мораторію на перевірки. Про це заговорили і у Верховній Раді в межах роботи комітету з охорони здоров'я. Зокрема, на думку народного депутата Сергія Тригубенка, до спалахів ботулізму в низці регіонів призвів саме мораторій на перевірки.


Цієї думки дотримується і його колега Олег Мусій: послабленням державного нагляду над підприємницькою діяльністю часто користується недобросовісний бізнес. У зв'язку з цим пан Мусій нагадав про неодноразові звернення комітету до уряду з приводу скасування мораторію, оскільки він часом ставить під загрозу життя і здоров'я громадян. Однак за такими зверненнями не було очікуваної парламентаріями реакції - у Мінекономіки пообіцяли лише переглянути перелік небезпечних об'єктів.

До речі, скасування мораторію обстоюють не лише у Верховній Раді, а й в Кабміні. Так, Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак зазначив, що ревізори не можуть перевірити підприємства, які працюють з токсичними відходами.


Розумність мораторію обговорювалася з моменту його запровадження і на перших порах більшістю ця ініціатива була сприйнята з ентузіазмом. Водночас кожна інформація про будь-які події на виробництві часто оцінюється в спектрі того, чи відбулося б це, якби не було мораторію на перевірки. Тим більше, коли наслідки зачіпають найцінніше - людське життя і здоров'я. Та й зараз, після гучних випадків отруєння в закладах громадського харчування, вже і в парламенті говорять про необхідність розумного балансу, коли бізнес не терпить надмірного тиску, але при цьому і не залишається безконтрольним.

Тому можна дійти висновку, що чим частіше відбуватимуться подібні випадки, тим вище буде ймовірність скасування мораторію або як мінімум його значного обмеження. Тому очевидно, що якщо бізнес і далі хоче працювати в умовах мінімуму перевірок, він повинен бути сам зацікавлений у дотриманні всіх виробничих правил. Адже перевірки - не найкращий стимул для підприємців бути свідомими. Висока якість сервісу або продукту повинна бути правилом, а ключовим стимулом все-таки повинен бути ринок.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини