Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З сьогоднішнього дня обов'язковість печаток остаточно скасована

19 липня 2017, 10:47
232
0
Реклама

Сьогодні набрав чинності закон, за яким в бізнес-середовищі закріпилася назва «про скасування печаток». Хоча його правова суть полягає в тому, що використання печатки в господарській діяльності - виключно право, а не обов'язок суб'єкта господарювання.
Відтепер відбиток печатки не може бути обов'язковим реквізитом документа, що подається до державного органу. У той же час засвідчувати копії своїх документів можна лише підписом - копія буде вважатися завіреною, якщо на ній буде автограф уповноваженої особи суб'єкта господарювання або особистий підпис приватного підприємця.
У зв'язку з цим орган державної влади або орган місцевого самоврядування не має права вимагати проставляння на документі печатки або нотаріального посвідчення вірності копії документа в разі, якщо це не встановлено законом. В іншому випадку чиновнику загрожує штраф в розмірі від 850 до 1700 грн.
Незважаючи на те, що після цього українські показники в рейтингу Doing Business можуть покращитися, у такого нововведення оцінка неоднозначна, оскільки в ньому багато хто вбачає ризики. У той же час, свобода використання печатки - усталена практика в багатьох країнах світу. Та й в Україні насправді відхід від неминучого «мокрого» відбитка на документах відбувається вже кілька років в рамках дерегуляційних змін в законодавстві. Сприяє тому розширення спектра застосування електронного документообігу та електронних підписів. У той же час, наприклад, в рейдерських схемах часто використовують підроблені документи, які виготовити без печатки набагато легше. Однак і виготовити підроблену печатку давно не складає великих труднощів.
Як би там не було, про реальний, а не прогнозований ефект скасування обов'язковості печаток можна буде говорити згодом. Про ключові і найбільш важливі аспекти цього питання керівники будуть своєчасно проінформовані через платформу Ліга:Закон.
Закон № 1982 VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами - підприємцями» був прийнятий 23.03.2017, він вступив в силу через три місяці з дати його опублікування.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини