Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НБУ впроваджує е-ліцензування валютних переказів за кордон для фізосіб

19 червня 2017, 09:01
211
0
Реклама

НБУ повідомив про те, що він видаватиме валютні ліцензії в електронній формі: фізичні особи (крім підприємців) з 3 липня зможуть отримувати електронні індивідуальні ліцензії (е-ліцензії) на перерахування іноземної валюти за кордон для здійснення окремих валютних операцій через уповноважені банки.

На підставі е-ліцензії фізична особа зможе протягом одного календарного року перерахувати іноземну валюту за кордон на загальну суму до 50 000 доларів США (в еквіваленті).

Скористатися електронними ліцензіями в межах встановленого ліміту фізичні особи зможуть для здійснення трьох видів валютних операцій:

- для інвестицій за кордон;

- з розміщення коштів на власних рахунках за межами України;

- з метою виконання зобов'язань перед нерезидентами за договорами страхування життя.

Задля отримання е-ліцензії фізична особа має звернутися до будь-якого уповноваженого банку, в якому вона має відкритий рахунок, і подати такі документи (у паперовій або електронній формі):

- заяву до НБУ про видачу е-ліцензії;

- документи, що свідчать про наявність у цієї фізичної особи доходів у сумі, достатній для здійснення переказу коштів на підставі е-ліцензії;

- оригінали або копії документів, що підтверджують мету здійснення перекладу з України (крім випадку переказу коштів на власний рахунок).

У свою чергу, уповноважений банк за умови відповідності поданої заявником інформації надсилає до НБУ запит в електронному вигляді для видачі цій особі електронної ліцензії. На підставі такого запиту НБУ в автоматизованому порядку видає фізичній особі е-ліцензію, про що банк повідомляє клієнта.

Вказані нововведення передбачено Постановою НБУ № 54 від 15 червня 2017 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини