Працівники Фонду гарантування вкладів фізичних осіб проводять оцінку вартості активів банку, віднесеного до категорії проблемних або неплатоспроможних, у тому числі для наступного порівняння результатів оцінки зі звітами суб'єктів оціночної діяльності.
Перелік активів банку для їх оцінки має бути наданий Фонду:
- протягом 10 робочих днів з дня віднесення банку до категорії проблемних;
- наступного робочого дня після закінчення інвентаризації активів неплатоспроможного банку;
- наступного робочого дня після закінчення формування ліквідаційної маси та кожного разу після прийняття рішення про проведення переоцінки активів неплатоспроможного банку.
Перелік активів подається в електронному вигляді на CD-диску у форматі Microsoft Excel (xlsx) або в іншому форматі, що дає можливість підключити зовнішній файл з базою даних до Microsoft Excel.
За результатами проведення оцінки складається звіт в електронному вигляді, який повинен бути захищений від перегляду та зміни паролем. Роздрукований звіт має бути прошитий, пронумерований і підписаний відповідальною особою Фонду.
Звіт має бути складений до дня визначення найменш витратного способу виведення неплатоспроможного банку з ринку (крім випадків виведення банків з ринку з участю держави) та не пізніше 14 днів з дня затвердження ліквідаційної маси (20 днів - для системно важливих банків).
Строки дії звіту про результати здійснення оцінки активів та висновку про вартість майна становлять не більше трьох місяців з дати оцінки активів. Звіт, строк дії якого закінчився, може бути оновлений за спрощеною процедурою.
Методика оцінки активів банку, віднесеного до категорії проблемних або неплатоспроможних, затверджена рішенням ФГВФО від 8 грудня 2016 року № 2707.
Результати оцінки за цією Методикою є допоміжними і не можуть використовуватися як єдине джерело для прийняття управлінських рішень Фондом за активами банку.