Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Учасники ТОВ

20 грудня 2016, 18:00
213
0
Автор:
Реклама

Передбачено врегулювання правового статусу товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю, порядку їх створення, діяльності та припинення. Також буде врегульовано права й обов'язки учасників товариств.

Це передбачено законопроектом № 4666 «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», який прийнятий за основу на вечірньому засіданні Верховної Ради 20 грудня.

Так, ТОВ не будуть обмежені в кількості учасників, що дозволить існуючим АТ перейти в цю форму.

Учасників почнуть залучати до процесів управління товариством і наділять їх широкими повноваженнями для захисту своїх прав та впливу на керівництво. Учасники зможуть звузити своє коло за рахунок викупу часток тих учасників, які не виявляють інтересу до діяльності товариства та не беруть участі в загальних зборах. Відсутність обмеження максимальної кількості учасників дозволить спростити і пом'якшити процеси оптимізації кількості учасників, а широкі права унеможливлять зловживання тиском та примусом у цих процесах.

Вводиться інститут корпоративних договорів (shareholder agreements). Конфлікт між правом учасника вільно використовувати свій голос і необхідністю забезпечити виконання зобов'язань за договором пропонується вирішити, встановивши можливість забезпечувати виконання зобов'язань за такими договорами неустойкою. Вимога безоплатності договору повинна зменшити ризики захоплення контролю над товариством і змови окремих груп учасників проти інших. Учасники - сторони такого договору вільні самостійно визначати строк його дії.

У статуті не буде інформації про розмір статутного капіталу та переліку учасників товариства.

До другого читання проект буде доопрацьовано. Зокрема, компромісу вимагають питання про виключення учасника товариства, про викуп успадкованих акцій, про корпоративні договори.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини