Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Приватизація Аграрного фонду і ДПЗКУ :

12.12.2016, 09:01
120
0

чи зупинить це схеми зловживань з державними грошима?
чи зупинить це схеми зловживань з державними грошима?

Має суттєво змінитися система державного регулювання цін на аграрному ринку України. Фонд держмайна України прийняв рішення про приватизацію пакетів акцій ПАТ «Аграрний фонд» та Державної продовольчо-зернової корпорації України (ДПЗКУ). Відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 271 «Про проведення прозорої та конкурентної приватизації в 2015-2017» Мінагропрод повинен у місячний строк з дня прийняття рішення про приватизацію таких об'єктів здійснити передачу ФДМУ функцій з управління ними.

Головною функцією ПАТ «Аграрний фонд» є стабілізація цін на внутрішньому аграрному ринку. У разі надлишку певної сільгосппродукції на ринку фонд скуповує надлишки і не допускає падіння цін. Коли ж на ринку утворюється дефіцит, Фонд, навпаки, продає свої запаси за нижчими цінами, щоб не допустити подорожчання. Такі закупки здійснюють з інтервенційного фонду, який фінансується з держбюджету. В 2016 році на формування інтервенційного фонду виділено 1,4 млрд грн. ДПЗКУ - є державним зернотрейдером.

Проте, в діяльності ПАТ «Аграрний фонд», як і ДПЗКУ, контролюючі органи неодноразово фіксували значні фінансові порушення. Відкрито низку кримінальних справ щодо керівників компаній. Чи будуть виділятися бюджетні кошти цим структурам після приватизації, наразі не відомо.


Увійдіть, щоб залишити коментар