Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Приватизація Аграрного фонду і ДПЗКУ :

12 грудня 2016, 09:01
219
0
Реклама

Має суттєво змінитися система державного регулювання цін на аграрному ринку України. Фонд держмайна України прийняв рішення про приватизацію пакетів акцій ПАТ «Аграрний фонд» та Державної продовольчо-зернової корпорації України (ДПЗКУ). Відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 271 «Про проведення прозорої та конкурентної приватизації в 2015-2017» Мінагропрод повинен у місячний строк з дня прийняття рішення про приватизацію таких об'єктів здійснити передачу ФДМУ функцій з управління ними.

Головною функцією ПАТ «Аграрний фонд» є стабілізація цін на внутрішньому аграрному ринку. У разі надлишку певної сільгосппродукції на ринку фонд скуповує надлишки і не допускає падіння цін. Коли ж на ринку утворюється дефіцит, Фонд, навпаки, продає свої запаси за нижчими цінами, щоб не допустити подорожчання. Такі закупки здійснюють з інтервенційного фонду, який фінансується з держбюджету. В 2016 році на формування інтервенційного фонду виділено 1,4 млрд грн. ДПЗКУ - є державним зернотрейдером.

Проте, в діяльності ПАТ «Аграрний фонд», як і ДПЗКУ, контролюючі органи неодноразово фіксували значні фінансові порушення. Відкрито низку кримінальних справ щодо керівників компаній. Чи будуть виділятися бюджетні кошти цим структурам після приватизації, наразі не відомо.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини