Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

ВГСУ визначив межі

9.11.2016, 09:06
149
0

ринку телевізійного мовлення
ринку телевізійного мовлення

Під час розгляду спору компанії «Зеонбуд» та АМКУ в судах було визначено межі ринку телемовлення, в рамках яких необхідно визначати наявність або відсутність монопольного становища. Відповідна постанова ВГСУ набрала чинності з 25 жовтня 2016 року.

Нагадаємо, АМКУ встановив, що в період із вересня 2011 року до жовтня 2014 року включно компанія займала на ринку монопольне становище з часткою 100%. Тариф «Зеонбуду» на загальнонаціональне цифрове мовлення одного телеканалу становив близько 2,9 млн грн на місяць. Відомство дійшло висновку, що якби компанія працювала в умовах конкуренції, то такі розцінки неможливо було б установити. «Зеонбуд» оскаржив це рішення в системі апеляційних судів, а потім справу було передано на розгляд до господарських судів.

Проте в судах «Зеонбуд» зміг довести, що АМКУ неправильно визначив межі товарного ринку, який включає не лише надання послуг цифрового ефірного телемовлення, а й інші способи донесення телепередач до глядача (приміром, аналогове ефірне мовлення, кабельне мовлення, супутникове телебачення). Говорити про монополізацію такого великого ринку не доводиться.


Увійдіть, щоб залишити коментар