Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ProZorro.Продажі готують до запуску,

12 жовтня 2016, 09:06
170
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) провів кваліфікаційний відбір і затвердив список авторизованих компаній, які зможуть організовувати відкриті торги, 12 з них використовують електронний майданчик, розроблений «Трансперенсі Інтернешнл Україна» для проекту «ProZorro.Продажі».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Вже найближчим часом повинна запрацювати система електронних аукціонів «ProZorro.Продажі». Поки що відбулися перші тестові торги, та реальний аукціон може відбутися вже наприкінці жовтня. На першому етапі через систему «ProZorro.Продажі» реалізуватимуть майно банків, що знаходяться на стадії ліквідації. Загалом таке майно на сьогоднішній день оцінюється в 100 млрд грн. Система «ProZorro.Продажі» аналогічна «ProZorro.Публічні Закупівлі», лише з тією відмінністю, що переможцем стає не учасник, який запропонував найнижчу ціну (як це працює при держзакупівлях), а, навпаки, той, хто запропонує найвищу ціну на аукціоні з продажу державного майна.

Проте головні принципи залишаються незмінними: повна прозорість і справедлива конкуренція. В Україні діятимуть електронні майданчики, які будуть приєднані до загальної центральної бази даних. У ЦБД зберігатиметься інформація про об'єкти, які держава планує продати на аукціоні (на першому етапі - це інформація про майно ліквідованих банків). Потенційні учасники торгів можуть зареєструватися на будь-якому майданчику і у такий спосіб отримати право участі в аукціонах. Зареєстровані особи бачитимуть повну інформацію про всі продажі, які відбуваються, незалежно від того, на якому майданчику вони зареєстровані. Важливий принцип закладено в цій системі: власне, модуль «Аукціон» і центральна база даних є власністю держави, а електронні майданчики - це комерційні структури, завдання яких залучити більше учасників до аукціону. Як пояснює представник «Держзакупівлі.Онлайн» Олександр Грановський, зроблено це свідомо, щоб уникнути концентрації таких відносин у межах єдиної біржі, на якій виставлено визначене майно до продажу. Раніше потенційний учасник закупівель міг отримати інформацію про ті чи інші торги лише з одного джерела. «Монополізація» інформації породжувала недовіру, певні корупційні моменти. Щоб уникнути цього, взяли модель, побудовану на базі державно-приватного партнерства, яка забезпечить вільну конкуренцію між майданчиками, говорить він.

Водночас буде посилено вимоги і до учасників торгів. Щоб зареєструватися на майданчику, вони мають пройти авторизацію. В деяких випадках можлива відмова в реєстрації. За словами Олександра Грановського, майданчики звірятимуть інформацію, яку надає клієнт про себе, з даними відкритих реєстрів. Якщо, наприклад, особа спочатку вносить одні реєстраційні дані, а при проходженні фінансової авторизації висвічується інша інформація, це може бути підставою для відмови в реєстрації.

Зареєстровані на електронних майданчиках особи зможуть подавати свою пропозицію до будь-якого аукціону (виключенням є лише аукціони з продажу кредиторської заборгованості, право на участь в яких мають лише фінансові установи). Діятиме певний період прийому цих пропозицій, і коли він закінчиться, система автоматично призначить дату аукціону. Торги відбуватимуться в кілька етапів і анонімно (під час аукціону не можна буде нічого дізнатися про своїх конкурентів). Одночасно із завершенням процедури оприлюднюється вся інформація стосовно учасників та особи, яка запропонувала найвищу ціну, - це і є переможець аукціону.

ПРОТЕ:

Поки що остаточно не вирішене питання, як діяти, якщо аукціоном не зацікавився жодний учасник. За словами Олександра Грановського, схиляються до схеми, за якою працюють сьогодні біржі. Якщо відбулось кілька аукціонів і не було жодної заявки, то, відповідно, ФГВФО матиме право знизити ціну.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини