Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Штати видали 200 тис. дол.

30 вересня 2016, 09:00
197
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Українська асоціація членів платіжних систем ЕМА лобіюватиме внесення змін до ст. 200 Кримінального кодексу з метою посилення відповідальності за кіберзлочини.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

З жовтня в Україні стартує Національна програма сприяння безпеці електронних платежів і карткових розрахунків. На реалізацію програми державний департамент США видав грант у розмірі 200 тис. дол., освоювати які буде ЕМА.

За словами директора з правоохоронних питань при посольстві США в Україні Крістофера Сміта, проект включає заходи щодо вдосконалення законодавства в цій сфері, заходи з підвищення обізнаності громадян, надання допомоги працівникам сфери кримінальної юстиції й реалізовуватиметься у співпраці з Національною поліцією, Національним банком і громадськістю.

Головною причиною, яка призвела до того, що Україна стала Меккою для кібершахраїв з усього світу, експерти вважають рішення української влади декриміналізувати ст. 200 КК. Покарання за незаконні дії з документами на переказ, із платіжними картками та банківськими рахунками було пом'якшено 2012 року. Замість позбавлення волі строком на 2 - 5 років злочинця почали карати штрафом у розмірі 51 - 170 тис. грн. У низці європейських країн такі правопорушення караються ув'язненням.

ПРОТЕ:

За словами директора ЕМА Олександра Карпова, вже наступного року асоціація має намір домогтися посилення відповідальності за ст. 200 КК: позбавлення волі строком до 5 років за перше правопорушення й до 10 років - за систематичне шахрайство.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини