Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ринок землі

27 вересня 2016, 09:04
232
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Міністерство аграрної політики та продовольства виступає за поетапний запуск ринку землі із забороною на участь в ньому іноземців.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

«У рамках цієї моделі на першому етапі, протягом двох років, на продаж виставляється частина державного земельного банку - до 1 млн га. Державні сільгоспземлі - і в цьому їх перевага перед паями - як правило, є єдиним масивом, що дозволяє розраховувати на інтерес до них з боку інвесторів. Критична маса угод дозволить визначити локальні цінові орієнтири в усіх регіонах України та сформувати мінімально допустиму ціну землі до моменту виходу на ринок приватних осіб», - розповідає Перший замміністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

За такою схемою реалізація ділянок відбуватиметься через відкриті земельні онлайн аукціони.

На другому етапі ринок землі відкривається для приватних осіб. Маючи в розпорядженні орієнтир ціни, вони можуть продати свої ділянки як приватному інвестору, так і державі, яка через профільну структуру виступатиме «аварійним виходом» для пайовиків у разі тиску на них та примусу до продажу.

Як зазначає Мартинюк, іноземці не будуть учасниками ринку ні на одному з його етапів, як і юридичні особи.

ПРОТЕ:

Питання лише в тому, що відкриття ринку землі в такому варіанті навряд чи влаштує ЄС, МВФ та Світовий банк, які неодноразово висували вимоги про зняття мораторію на продаж землі.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини