Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Фінансова система зміниться

16 серпня 2016, 09:00
281
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Блокчейн (blockchain) стане однією з головних технологій розвитку фінансової інфраструктури майбутнього - звіт Всесвітнього економічного форуму.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Блокчейн у корені змінить ведення бізнесу фінансовими інституціями. Багато банківських та фінансових послуг стануть дешевше, безпечніше та доступніше з технологією блокчейн, стверджують експерти Всесвітнього економічного форуму. Припускають, що технологія в найближчому майбутньому істотно змінить такі сервіси, як: банківські перекази, перезастава активів, реструктуризація іпотечних кредитів, страхування тощо, може вплинути на інвестування та платіжну сферу.

Як пояснює Chief Innovation Officer компанії Juscutum Валентин Пивоваров, технологія блокчейн ідеально підходить для ситуацій, де необхідно виключити втручання чиновників або інших посадових осіб в той чи інший реєстр. У блокчейн жоден учасник не має привілейованого права вносити зміни в зроблені раніше записи. Вся інформація вибудовується в єдиний хронологічний документ - "ланцюг блоків", починаючи з найпершого запису. Ланцюг цілком - власне блокчейн - зберігається одночасно на сотнях або тисячах комп'ютерів. Відповідно внести в них зміни неможливо.

За даними ВЕФ, в 2017 року більше 80% банків готуються запустити блокчейн-проекти. Загальна сума інвестицій в дану сферу за останні три роки становить $ 1,4 мільярда. Технологія може застосовуватися для різних державних сервісів. В Україні сьогодні на блокчейн реалізується Auction3.0 - проект, який повністю ліквідує можливість адміністративного втручання в торги. Як сходяться на думці експерти, система здатна докорінно змінити існуючу економічну модель і дати такий необхідний Україні імпульс до початку справжніх реформ.

У разі її успішного впровадження, Україна з готовим рішенням «під ключ» випередить такі країни, як США і Великобританія, які поки лише заявляють про важливість розробки блокчейн-додатків для державних цілей. В українському законодавстві ніяких заборон або обмежень на використання технології не існує, зазначає Валентин Пивоваров

ПРОТЕ:

За словами глави сектору з глобальних фінансових сервісів компанії Deloitte Global Боба Контрі, перш ніж повна інтеграція блокчейну стане можливою, ще належить вирішити низку проблем, включаючи невизначене регуляторне середовище, нестачу стандартів і багато іншого.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини