Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Запрацювало е-декларування

16 серпня 2016, 09:03
183
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Усі рішення для повноцінного запуску системи електронного декларування повинні бути прийняті якнайшвидше, про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у своєму коментарі щодо запуску системи е-декларування.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Система електронного декларування повинна стати ефективним механізмом боротьби з корупцією - державні посадовці повинні декларувати свої доходи та майно.

«Система електронного декларування сьогодні запрацювала, хоча, на жаль, поки тільки в тестовому режимі. Як стверджують у Національному агентстві із запобігання корупції, програмне забезпечення має достатні програмні модулі для подання, зберігання та оприлюднення декларацій, як цього і вимагає законодавство, і може починати працювати», - зазначив В. Гройсман.

Щоб запустити систему в повноцінному вигляді, якнайшвидше будуть прийняті та реалізовані відповідні рішення.

ПРОТЕ:

Система е-декларування не отримала атестат відповідності від Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Систему запущено без сертифікованої комплексної системи захисту інформації (КСЗІ), що відкриває можливості для зловживань. Статтею 366-1 «Декларування недостовірної інформації» КК передбачено склад злочину. Та, подавши декларацію в систему без КСЗІ, декларант виконає вимоги закону щодо подання, але не зможе бути притягнутий до відповідальності, оскільки інформація в декларації буде визнана судом неналежним доказом.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини