ПРАВОВА ПОДІЯ:
Кабмін визначив товари, які контролюватимуться за «принципом витягнутої руки». Розроблено проект постанови.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Згідно з документом за «принципом витягнутої руки» контролюватимуть імпорт та експорт таких видів аграрної продукції: великої рогатої худоби, свиней, креветок, кави, насіння коріандру, кардамону, пшениці, ячменю, вівса та кукурудзи, рису, насіння гірчиці, соєвої та пальмової олії, цукру, какао-бобів, спирту, апельсинового та яблучного соку.
До підконтрольного списку також включено такі сировинні продукти: нафта, газ, дизель, карбамід, поліпропілен, цинк, свинець, кобальт, мідь, нікель та алюміній, а також дорогоцінні метали - золото, срібло, паладій, платина.
Відповідно до «принципу витягнутої руки» ціни на товари та послуги в угодах між взаємозалежними особами повинні бути зіставлені з цінами, які мали б місце в угодах між незалежними підприємствами. Мета використання «принципу» - в забезпеченні належного рівня збору податків у кожній юрисдикції та уникнення подвійного оподаткування. На підставі цього принципу здійснюватиметься контроль за трансфертним ціноутворенням перелічених вище товарів. Після визначення переліку цих товарів у ДФС з'явиться дієвіший механізм контролю над операціями.
ПРОТЕ:
Контролю підлягають експортно-імпортні операції з товарами, які мають біржові котирування. Це багато в чому допомогло б визначити рівень обгрунтованих цін на товари. Але для проведення такого аналізу потрібні значні людські та технологічні ресурси. Податкова регулярно скаржиться на відсутність кваліфікованих кадрів для здійснення контролю над трансфертним ціноутворенням.