Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Органічна продукція

13 червня 2016, 09:04
161
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Необхідно удосконалити законодавче регулювання виробництва та обігу органічної сільськогосподарської продукції, щоб посилити держконтроль у сфері її маркування та сертифікації, заявив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Зараз в процесі виробництва та обігу органічної продукції існують досить серйозні проблеми, що вимагають рішення на законодавчому рівні. Факти недобросовісної реалізації так званої органічної продукції трапляються не лише на вітчизняному ринку, а й при її експорті за кордон.

На цьому етапі контролюючий орган не має достатньо повноважень, щоб повноцінно здійснювати контроль за цим ринком і впливати на компанії, які здійснюють сертифікацію.

Мінагрополітики розробило нову редакцію Закону «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини», яка дозволить ввести прозорі та чіткі правила гри на ринку органіки. Цей законопроект передбачає вдосконалення системи держнагляду (контролю) - контролювати дотримання правил застосування органічного виробництва повинна Держпродспоживслужба.

ПРОТЕ:

Хочеться, щоб запропонований законопроект містив не лише норми про розширення повноважень профільних держорганів, а й передбачав методи стимулювання добросовісних виробників.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини