Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ОПОДАТКУВАННЯ ДОРОГИХ АВТО

20 січня 2016, 09:03
234
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Суди скасовують податкові повідомлення-рішення про сплату транспортного податку на «розкішні» авто, надіслані у 2015 році. Так, постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2015 року у справі № П/811/3341/15 (головуючий - Роман Брегей) був задоволений позов власниці «Лексус RX-350» про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Кіровоградській області від 26 серпня 2015 року, яким позивачці визначено суму грошового зобов'язання з транспортного податку в розмірі 25 тис. грн.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Суд дійшов висновку, що приписи податкового законодавства доводять відсутність у позивачки обов'язку сплачувати транспортний податок у 2015 році. Зокрема, виходячи з такого основного принципу податкового законодавства, як стабільність (підпункт 4.1.9 пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу), суд роз'яснив, що зміни до будь-яких елементів податків і зборів не можуть вноситися пізніше ніж за 6 місяців до початку нового бюджетного періоду, у якому діятимуть нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року.

Аналізуючи цю норму права, суд дійшов таких висновків:

- законодавець дає час платнику податків у рамках не менше 6 місяців для того, щоб він мав можливість проаналізувати власний бюджет і прийняти рішення щодо перебування у власності або придбання у власність об'єкта, який планується оподаткувати в новому бюджетному періоді;

- зміст норми «зміни до будь-яких елементів податків і зборів не можуть вноситися пізніше ніж за 6 місяців до початку нового бюджетного періоду» слід розуміти як заборону введення в дію таких змін у новому бюджетному періоді, якщо такі зміни прийняті (набули чинності) менше ніж за 6 місяців до його початку. Законодавець може приймати зміни до податкового законодавства в будь-який час, проте повинен враховувати час набрання чинності, на який впливає дотримання певної основи податкового законодавства.

Суд зазначив час набрання чинності змінами до податкового законодавства, які прийняті менше ніж за 6 місяців до нового бюджетного періоду. Роз'яснено, що у випадку з транспортним податком зміни, прийняті 28 грудня 2014 року, вводяться в дію з початку бюджетного періоду, наступного за плановим (тобто з 1 січня 2016 року). Це пояснюється тим, що відповідно до приписів пункту 267.5 статті 267 Податкового кодексу базовий податковий період дорівнює календарному року, а не місяцю чи кварталу.

ПРОТЕ:

Зауважимо, що подібні позови задовольняються й у Києві. Так, постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 12 січня 2016 року у справі № 826/18339/15 (головуючий - Ярослав Мамчур) задоволені позовні вимоги власника «Ніссан Мурано» про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення про визначення суми податкового зобов'язання з транспортного податку з фізосіб у розмірі 22 916,67 грн. Суд скасував постанову першої інстанції про відмову в позові, оскільки також дійшов висновку, що оподаткування транспотрным податком можливо не раніше 2016 року: «Закон № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» ухвалений 28.12.2014 року, тобто після 15.07.2014 року, а транспортний податок установлено в місті Києві та затверджено відповідне положення про транспортний податок рішенням Київської міської ради від 28.01.2015 року № 58/923 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 № 242/5629», у зв'язку з чим колегія суддів приходить до висновку, що застосування контролюючим органом положень ПК з урахуванням внесених Законом змін та рішення з метою оподаткування транспортним податком може мати місце не раніше наступного бюджетного періоду, тобто не раніше 2016 року».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини