Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТРУДОВІ ПРАВА ГРОМАДЯН

16 листопада 2015, 09:05
154
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу» (законопроект № 3442).

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Згідно з прийнятим Законом стаття 2-1 КЗпП («Рівність трудових прав громадян України») буде викладена в такій редакції:

«Забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, ґендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров'я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов'язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому об'єднанні громадянин, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їхніх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов'язаними з характером роботи або умовами її виконання».

Чинною редакцією ст. 2-1 КЗпП передбачено, що «Україна забезпечує рівність трудових прав усіх громадян незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної приналежності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять, місця проживання та інших обставин».

Закон прийнято з метою реалізації завдань другого етапу виконання Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для України.

ПРОТЕ:

Не варто забувати, що вже найближчим часом ВР має намір прийняти новий Трудовий кодекс.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини