ПРАВОВА ПОДІЯ:
Державна фіскальна служба роз'яснила, що платник ПДВ має право повернути з електронного на поточний рахунок суму надмірно зарахованих коштів, якщо вона перевищує суму ПДВ, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Відповідно до п. 200-1.6 ст. 200-1 Податкового кодексу у разі якщо на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість сума коштів на рахунку в системі електронного адміністрування податку платника ПДВ перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник ПДВ має право подати в контролюючий орган у складі такої податкової декларації з ПДВ заяву, згідно з якою такі кошти підлягають перерахуванню:
а) або до бюджету в рахунок сплати податкових зобов'язань з ПДВ;
б) або на поточний рахунок такого платника ПДВ, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з ПДВ та суму узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ.
У випадку якщо у платника ПДВ за результатами звітного періоду на електронному рахунку є надмірно зараховані кошти й платник ПДВ виявив бажання перерахувати такі кошти на власний поточний рахунок, то такий платник зобов'язаний заповнити й подати у складі податкової декларації з ПДВ додаток 4 (Д4).
На суму ПДВ, яка відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню з електронного рахунку до бюджету або на поточний рахунок платника, зменшується значення суми податку, обчисленої за формулою відповідно до п. 200-1.3 ст. 200-1 ПК шляхом зменшення на таку суму показника (загальної суми поповнення електронного рахунку в СЕА з поточного рахунку платника).
ПРОТЕ:
Таким чином, вилучення частини суми ПДВ з рахунку в системі адміністрування означає надалі зниження суми дозволених до реєстрації податкових накладних.