Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

АЛЬТЕРНАТИВА СУДУ

21 жовтня 2015, 09:06
114
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

В умовах критично низької довіри до судової системи створення незалежного арбітражу із залученням міжнародних арбітрів допоможе повернути довіру інвесторів до країни, вважає перший заступник Міністра економічного розвитку Юлія Ковалів.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Зміни в системі арбітражу назріли, оскільки представники бізнесу не мають можливості вільного вибору іноземних арбітрів та іноземного права в процедурі міжнародного арбітражу, а також обмежені в можливості розгляду спорів англійською мовою. Крім того, відсутні механізми реалізації тимчасових забезпечувальних заходів у рамках арбітражного процесу, існують складнощі з виконанням рішень. Як наслідок, провідні компанії обирають як юрисдикцію комерційних спорів Лондон, Стокгольм, Відень і т.д.


Один із ключових напрямів реформування міжнародного арбітражу - це запровадження арбітражу ad hoc, тобто під розгляд окремо взятого спору, із залученням міжнародних арбітрів. Арбітраж ad hoc можна досить швидко запровадити, оскільки він не потребує великих інвестицій, численного складу арбітрів чи регулярних адміністративних витрат. Залучення авторитетних фахівців зменшує ризики корупції, дозволяє забезпечити кращу експертизу та отримати виважені й справедливі рішення.


«Система ad hoc не потребує наявності масивного суддівського апарату і дає можливість гнучкого залучення арбітрів, яких хочуть обрати сторони. Нині йдеться про відкриті списки арбітрів, створення номінаційного комітету та застосуванні зручних міжнародних процедур. Туди увійдуть 60-70 % іноземців із відповідним досвідом, щоб гарантувати прозорість і справедливість рішень», - розповіла Ю. Ковалів.


Для розроблення відповідних законодавчих ініціатив при Міністерстві було створено тематичну робочу групу. Протягом наступного місяця вона фіналізує законопроект і представить його на обговорення. Очікується, що погоджений документ буде направлено на розгляд Верховної Ради до кінця року.

ПРОТЕ:

Ніхто не може передбачити, наскільки затягнеться обговорення проекту в парламенті. Тому поки рано говорити навіть про приблизні строки запровадження такого інституту.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини