Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

БЛОКУВАННЯ АКТИВІВ

16 жовтня 2015, 09:01
269
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку зобов'язала депозитарні установи з 18 жовтня 2015 року блокувати операції з цінними паперами компаній, до яких були застосовані санкції Ради національної безпеки і оборони: «блокування активів», «зупинення фінансових операцій» та «запобігання виведенню капіталів за межі України».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Зокрема, передбачено позбавлення компаній, до яких застосовано санкцію «блокування активів», прав на цінні папери та прав за цінними паперами, у тому числі на участь у зборах акціонерів та на отримання дивідендів і доходів при погашенні цінних паперів.

У разі застосування до особи всіх інших санкцій депозитарна установа повинна відмовити в прийнятті до виконання розпорядження від підсанкційної особи на проведення облікових операцій.

Відповідні розпорядження дано й іншим професійним учасникам фондового ринку. Центральному депозитарію, зокрема, забороняється приводити у виконання розпорядження на виконання договору з особою, зазначеною в списку санкцій, на розміщення або викуп цінних паперів. Емітентам цінних паперів забороняється на строк дії санкцій погашати цінні папери у власності осіб, до яких застосовані санкції, виплачувати дохід за їхніми цінними паперами, у тому числі дивіденди, здійснювати серед них приватне розміщення, викуп, продаж викуплених емітентом цінних паперів. Торговцям цінними паперами забороняється проводити дії з укладання будь-яких угод із цінними паперами та іншими фінансовими інструментами за участю фізичних і юридичних осіб, зазначених у списку санкцій.

Компаніям з управління активами необхідно зупинити до закінчення строку дії санкцій виплату дивідендів за цінними паперами інститутів спільного інвестування (ІСІ) у власності підсанкційних осіб, а також забороняється здійснювати розміщення серед них ЦП ІСІ або викуп таких ЦП.


ПРОТЕ:

Таким чином, НКЦПФР майже місяць розбиралася з тим, як реалізувати введені санкції.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини