Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

СПЕЦІАЛЬНА КОНФІСКАЦІЯ

15 жовтня 2015, 09:05
222
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 2541а «Про внесення змін до Кримінального та Цивільного кодексів України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Метою законопроекту є усунення корупційних ризиків при застосуванні спеціальної конфіскації.

Документом пропонується передбачити можливість застосування спеціальної конфіскації як заходу кримінально-правового характеру за всі без винятку злочини.

Також пропонується внести зміни до санкцій низки статей Особливої частини Кримінального кодексу, згідно з якими конфіскація знарядь і предметів, здобутих злочинним шляхом, замінюється на спеціальну конфіскацію вказаних знарядь і предметів.

Крім того, заплановано зміни до ст. 330 і 354 Цивільного кодексу, якими пропонується встановити, що:

- добросовісним набувачем не може бути визнано особу, яка придбала майно і при цьому знала або повинно було знати, що таке майно придбане в результаті скоєння злочину;

- конфіскація та спеціальна конфіскація можуть бути застосовані не лише як санкція за здійснення певного правопорушення.

ПРОТЕ:

Особливо варто звернути увагу, що спеціальну конфіскацію пропонується дозволити застосовувати і у випадках, коли це не передбачено санкцією відповідної статті Особливої частини Кримінального кодексу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини