ПРАВОВА ПОДІЯ:
Мін'юст спільно з народними депутатами, представниками громадськості, Радою судових реформ, Центром комерційного права розробив законопроекти з реформування системи виконання судових рішень. Про це повідомив Сергій Шкляр, заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби під час IV Судового форуму Асоціації юристів України.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Так, у законопроекті «Про виконавче провадження» передбачено неможливість необґрунтованої відмови у відкритті виконавчого провадження. Крім того, відповідно до іноземного досвіду запроваджується реєстр боржників. Кожна особа, щодо якої порушується виконавче провадження, з'являтиметься в цьому реєстрі. Цей реєстр буде відкритим, тому представники бізнесу, перш ніж укладати угоди, зможуть переконатися в платоспроможності свого контрагента.
«Закон про органи та осіб, що здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів, ...передбачає запровадження інституту приватних виконавців. Тобто в Україні почне діяти змішана система виконання судових рішень. Як відомо, у світі діє три системи: державна, приватна і змішана, ми ж рухаємося у бік змішаної системи виконання судових рішень», - проінформував заступник Міністра.
Сергій Шкляр повідомив, що за результатами реформи в Україні може з'явитися 3 тис. приватних виконавців.
«З приводу рішень, які виконуватимуть державні та приватні виконавці. Обмежень щодо суми не буде, єдине, що в цей перехідний період приватні виконавці не зможуть виконувати такі категорії проваджень: в яких стягувачем або боржником є держава; що стосуються вселення-виселення фізичних осіб; щодо передачі дитини; де стороною є обмежено дієздатна або недієздатна особа. Інші функції зможуть виконувати приватні виконавці"», - роз'яснив Сергій Шкляр.
Заплановано передбачити персональну відповідальність кожного виконавця, при цьому вони будуть прив'язані безпосередньо до округів, а діяти будуть відповідно до розробленого кодексу ділової етики.
ПРОТЕ:
Варто зазначити, що приватним виконавцям будуть доступні не всі види виконавчих проваджень.