Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

АНТИМОНОПОЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО

23 липня 2015, 09:04
308
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Антимонопольний комітет України схвалив для громадського обговорення проект рекомендаційних роз'яснень щодо порядку розрахунку штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

В основу підходів, що містяться в схваленому Комітетом проекті, покладено систему розрахунку розміру штрафів, прийняту Єврокомісією, а також конкурентними органами Великобританії та Франції. Зазначена система передбачає облік масштабу порушення (він зазвичай вимірюється розміром доходу, отриманого у зв'язку з порушенням), тяжкості порушення та необхідності забезпечення стримувального ефекту.

Для порушень формального характеру (концентрації без згоди, ненадання інформації) пропонується встановити фіксовані базові розміри штрафу у неоподатковуваних мінімумах. При визначенні остаточного розміру штрафу враховуються обтяжуючі та пом'якшувальні обставини. При цьому проект рекомендаційних роз'яснень, відповідно до європейських підходів, намагається уникати спрощених арифметичних і автоматичних механізмів розрахунку розміру штрафу.

Новацією є запровадження своєрідної амністії для випадків концентрації без згоди: якщо протягом найближчого року після прийняття та публікації рекомендаційних роз'яснень порушники звернулися до АМКУ із заявою про дозвіл, то штрафи для них будуть значно меншими, ніж розраховані в звичайному порядку.

ПРОТЕ:

Роз'яснення знаходяться на стадії громадського обговорення й у разі прийняття матимуть рекомендаційний характер. Зараз до обговорення можуть приєднатися всі зацікавлені особи: юристи, економісти, підприємці та громадськість. Роз'яснення планується прийняти й опублікувати не пізніше першої декади вересня 2015 року.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини