Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

МІСЦЕВІ ВИБОРИ

22 червня 2015, 09:02
126
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

На вечірньому засіданні Верховної Ради 18 червня було розглянуто чотири законопроекти про місцеві вибори.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Профільний комітет не рекомендував конкретного законопроекту, а запропонував депутатам прийняти в першому читанні за основу будь-який з них. Автори законопроекту № 2831 зняли свій проект з розгляду.
У результаті голосування за основу прийнято законопроект № 2831-3 від нардепів з фракцій Радикальної партії, БПП, Народного фронту. Цей проект підтримали 271 нардеп.
Законопроектом передбачається, що місцеві вибори проходитимуть за такими виборчими системами:
- вибори депутатів сільських, селищних рад - зберігається мажоритарна система щодо більшості в одномандатному виборчому окрузі, яка існує на сьогодні;
- депутатів обласних, районних, міських, районних у містах рад - за пропорційною виборчою системою із преференціями (вибори в багатомандатному виборчому окрузі відповідної області, району, міста, району в місті, за виборчими списками місцевих організацій партій (блоків) з одночасним висуванням кандидатів у територіальних округах, на які ділиться багатомандатний округ);
- міських голів (міст, кількість виборців у яких дорівнює або більше ніж 90 тисяч) - за мажоритарною системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі;
- сільських, селищних, міських (міст, кількість виборців у яких менше ніж 90 тисяч) голів, сільських старост - за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі.
З метою впорядкування територіальної організації виборів пропонується винести за межі виборчого процесу формування складу територіальних виборчих комісій та утворення ними територіальних округів. За рахунок цього зберігається існуюча тривалість виборчого процесу - 50 днів.
Висування кандидатів
здійснюватиметься місцевою організацією партії (блоком) не більше як по 2 кандидата в кожному територіальному окрузі. При цьому всі кандидати в депутати, висунуті місцевою організацією партії (блоком) у територіальних округах, включаються до єдиного виборчого списку кандидатів від цієї місцевої організації партії (блоку) у відповідну раду.
Проектом пропонується встановити диференційований виборчий бар'єр - 5% голосів виборців, поданих за виборчі списки місцевих організацій партій у межах багатомандатного округу, і 7% - для виборчих блоків місцевих організацій партій.
Кількість голосів виборців, отриманих місцевою організацією партії (блоком) і кандидатом, висунутим у відповідному територіальному окрузі, визначає рівень особистої підтримки кандидата. Відповідно, залежно від цієї підтримки визначатиметься рейтинг кандидата у виборчому списку місцевої організації партії (блоку). Розподіл голосів між кандидатами від місцевої організації партії (блоку) здійснюється згідно з їхньою черговістю у виборчому списку, встановленою рішенням територіальної виборчої комісії на основі рейтингу.
Крім того, за запропонованою моделлю не буде потреби в проведенні проміжних виборів. У разі дострокового припинення повноважень депутата обраним визнається наступний за черговістю кандидат у списку місцевої організації партії (блоку). У разі вичерпання списку мандат залишається вакантним до обрання нового складу ради.

ПРОТЕ:

Варто зазначити, що депутати все ще ніяк не можуть відмовитися від порочної традиції змінювати законодавство безпосередньо перед виборами.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини