ПРАВОВА ПОДІЯ:
ДФС роз'яснила порядок розрахунку і сплати юрособами податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Платники податків - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію з розбиттям річної суми рівними частинами поквартально. За новоствореним (нововведеним) об'єктом житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт.
До затвердження форми податкової звітності юридичним особам пропонується до 20 лютого задекларувати об'єкти оподаткування, використовуючи форму податкової декларації, затверджену наказом Мінфіну від 01.07.2014 № 735. У разі наявності у платника податків об'єктів нежитлової нерухомості в колонці 2 «Тип об'єкта житлової нерухомості» зазначається значення «3 - інше», при цьому в колонці 3 «Загальна площа об'єкта житлової нерухомості» потрібно вказувати загальну площу об'єкта нежитлової нерухомості.
У 2015 році юридичні особи - платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, повинні обчислювати суму податку за поточний рік за ставками, встановленими рішенням сільської, селищної або міської ради залежно від місця розташування (зональності) і типів об'єктів:
для об'єктів житлової нерухомості - в розмірі, що не перевищує 2% розміру мінімальної зарплати, встановленої на 01.01.2015, за 1 кв. м бази;
для об'єктів нежитлової нерухомості - в розмірі, що не перевищує 1% розміру мінімальної зарплати, встановленої на 01.01.2015, за 1 кв. м бази.
ПРОТЕ:
У листі немає відповіді на низку важливих запитань. Зокрема, не зазначено, що робити в ситуації, коли місцева рада не прийняла рішення про розмір податку з нежитлової нерухомості.