Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРПЛАТИ

29 грудня 2014, 09:05
167
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону № 1573 «Про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізацю фонду оплати праці».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Законопроектом пропонується з 1 січня 2015 року створити Фонд соціального страхування України, об'єднавши Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань і Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Також передбачено внесення змін до законодавства про оплату праці, адміністративного та кримінального законодавства, що сприяють легалізації заробітної плати та зайнятості.

У разі виявлення оформлення трудових відносин без укладення трудового договору, роботи на умовах неповного робочого часу при фактичному виконанні роботи повний робочий час приймається рішення про виплату працівникові заробітної плати не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності без урахування фактично виплаченої заробітної плати, про нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб та суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за встановлений період роботи.

Проектом передбачено фінансові санкції для юросіб і ФОП у вигляді штрафу в розмірі від 1 до 30 мінімальних зарплат за допуск співробітника до роботи без оформлення трудових відносин, працевлаштування на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, виплату зарплати без нарахування і сплати ЄСВ і податків, порушення строків виплати зарплати більш ніж на місяць, виплату не в повному обсязі, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Крім того, пропонується збільшити в 1,3 - 2 рази розміри штрафів за порушення порядку нарахування ЄСВ, порушення при поданні звітності з ЄСВ, подання недостовірних відомостей, несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ.

ПРОТЕ:

Існує ймовірність того, що при підготовці до другого читання до законопроекту буде внесено суттєві зміни.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини