Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НОВОРІЧНІ ПОДАРУНКИ

12 грудня 2014, 09:04
171
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Як говориться у роз'ясненні ДФС від 8 грудня, дитячі новорічні подарунки вартістю 609 грн. податком на доходи фізосіб не оподатковуються, а також не є базою нарахування єдиного внеску у разі їх придбання за рахунок коштів роботодавця.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Підтвердженням цього факту є стаття 165 Податкового кодексу. Відповідно до встановленої норми: в загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника не включається вартість подарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50% однієї мінімальної зарплати (з розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (у 2014 році - 609 грн.).

У ДФС роз'яснюють, що вартість подарунків, що не перевищує 50% однієї місячної зарплати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, відображається в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ за ознакою доходу «160».

При цьому податківці нагадують, що складові фонду оплати праці визначено Інструкцією зі статистики зарплати. А перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соцстрахування, затверджено постановою Кабміну № 1170.

Згідно з пунктом 3.23 розділу III Інструкції та пункту 8 розділу II Переліку вартість подарунків до свят і квитків на видовищні заходи для дітей працівників не відноситься до фонду оплати праці та не є базою для нарахування єдиного внеску.

ПРОТЕ:

Якщо вартість дитячих новорічних подарунків та квитків перевищує 609 грн., то сума такого перевищення оподатковується ПДФО за ставками 15% або 17% і відображається в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ за ознакою доходу«126» як додаткове благо.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини