Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

РИНОК АУДИТОРІВ

2 грудня 2014, 09:03
166
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Аудиторська палата рішенням від 30 жовтня № 302/9 затвердила Положення про зовнішні перевірки системи контролю якості аудиторських послуг.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

На підставі Положення при АПУ буде створено Комітет з контролю якості аудиторських послуг. Цей Комітет плануватиме, а також організовуватиме перевірки систем контролю якості аудиторських фірм і аудиторів; перевірятиме результати таких перевірок; аналізуватиме порушення вимог до якості аудиторських послуг. Щорічно за результатами перевірок Комітет з контролю якості даватиме загальні рекомендації для аудиторів.

У документі зазначається, що план перевірок наступного року формуватиметься в поточному році за даними Реєстру про виконані роботи за попередній рік. Позапланово можуть перевірити суб'єктів аудиторської діяльності за підсумками моніторингу, що здійснюється комісіями АПУ. Затверджений План перевірок до 1 грудня публікуватиметься на офіційному сайті АПУ.

Суб'єкти аудиторської діяльності перевірятимуться не рідше ніж 1 раз на 5 років. Для перевірки АПУ направляє спеціальну групу або уповноважену організацію. До групи перевірки обов'язково входять контролери, запропоновані суб'єктом госпдіяльності та затверджені Комітетом з контролю якості. Слід зазначити, що реєстр таких уповноважених контролерів формується Комітетом та погоджується профільною комісією АПУ з числа сертифікованих аудиторів.

Строк перевірки не може перевищувати 10 днів. В останній день перевірки складається звіт у 2 екземплярах. Один екземпляр залишається у суб'єкта аудиторської діяльності, а другий - передається до Комітету з контролю якості.

ПРОТЕ:

За словами експертів аудиторського ринку, нинішня система контролю якості, коли аудитор під час та після перевірки повинен складати десятки звітів, будувати графіки, таблиці тощо - громіздка та безглузда. Перевіряючі з АПУ, з урахуванням недосконалості нормативних документів, у більшості випадків самі не можуть досконально розібратися в підсумках перевірки, оцінити масштаб і складність завдання. Але вони завжди можуть, користуючись величезною кількістю таблиць і звітів, знайти якісь формальні порушення. А далі справа техніки - знайдені порушення дають перевіряючому підстави оштрафувати аудитора.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини