Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДЕРЖСИМВОЛІКА В РЕКЛАМІ

17 листопада 2014, 09:03
1359
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Держпідприємництво, реагуючи на звернення суб'єкта господарювання, інформує про деякі питання розміщення Державного Прапора України або прапора іноземної держави на території суб'єкта господарської діяльності та необхідності отримання спеціального дозволу на таке розміщення.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Відповідно до статті 20 Конституції України опис державних символів України та порядок їх використання встановлюються законом, що приймається не менше ніж двома третинами від конституційного складу Верховної Ради. На сьогодні немає закону, який би регулював порядок використання Державного Прапора України.

Згідно із загальними вимогами до реклами, закріпленими ст. 8 Закону «Про рекламу», у рекламі забороняється, зокрема, використовувати або імітувати:

- зображення Державного Герба України, Державного Прапора України;

- звучання Державного Гімну України;

- зображення державних символів інших держав та міжнародних організацій;

- офіційні назви державних органів, органів місцевого самоврядування, окрім випадків, передбачених законами України у сфері інтелектуальної власності.


На думку Держпідприємництва, розміщення прапора (України або іншої держави) на території або у будівлі ресторану не є використанням або імітуванням його зображення.

Крім того, в законодавстві відсутній відповідний дозвіл як дозвільний документ, у зв'язку з чим необхідності в його отриманні немає. Держпідприємництво нагадує, що забороняється вимагати від суб'єктів господарювання отримання дозвільних документів, не внесених до Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності.

ПРОТЕ:

Варто уважно ставитися до прийняття рішення про розміщення державного прапора. Адже роз'яснення Держпідприємництва з'явилося через те, що контролюючі органи сприймають такі дії як порушення законодавства про рекламу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини