Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ФІНАНСОВИЙ МОНІТОРИНГ

12 листопада 2014, 09:06
175
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Держфінмоніторинг затвердив Методичні рекомендації з виявлення операцій, що підлягають фінансовому моніторингу. Поради стосуються здебільшого суб'єктів, що працюють на ринку нерухомості.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Для виявлення операцій, що викликають підозри у відмиванні коштів, одержаних злочинним шляхом, рекомендують використовувати:

- ознаки операцій, що підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу відповідно до ст. 16 Закону;

- перелік осіб, пов'язаних зі здійсненням терористичної діяльності (розміщений на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу в розділі «Запобігання тероризму»);

- типології міжнародних організацій, що здійснюють діяльність у сфері протидії відмиванню доходів;

- критерії ризику, визначені Держфінмоніторингом.

Оцінка ризику клієнта здійснюється суб'єктом за географічним розташуванням країни реєстрації клієнта або установи, через яку він здійснює передачу (отримання) активів, типом клієнта, видом послуг.

Крім того, за результатами аналізу найпоширеніших методів та схем можна виділити ознаки проведення ризикових операцій на ринку нерухомості, які можуть свідчити про можливість проведення операцій з метою відмивання доходів.

Держфінмоніторинг рекомендує ріелторам при укладенні договорів з клієнтами звертати увагу на походження капіталів, залучених при проведенні операцій з нерухомістю. Треба бути обережними, якщо покупцем виступає юрособа з незначним періодом діяльності (приблизно 3 місяці з дня держреєстрації). Також пильними слід бути щодо підприємств, створених виключно для придбання об'єкта нерухомості, до занадто молодих або старих клієнтів. Крім того, уважними треба бути до тих, що працюють через представників, а також клієнтів, які розраховуються готівкою або мають справу з нерухомістю, ціна якої суттєво відрізняється від ринкової.

У разі виявлення підозрілої фінансової операції працівник, у якого виникли сумніви, відразу інформує про це відповідального працівника суб'єкта первинного фінмоніторингу. Відповідальний працівник перевіряє інформацію, реєструє її та повідомляє про все до Держфінмоніторингу та правоохоронних органів. Якщо вирішено, що інформація не варта уваги Держфінмоніторингу, то про правочин з клієнтом, що викликав підозру у іншого працівника, складається довідка.

ПРОТЕ:

Фактично Держфінмоніторинг визнав підозрілими багато абсолютно звичайних і поширених операцій. Наприклад, створення спеціальної керуючої компанії для певного об'єкта комерційної нерухомості є досить поширеною бізнес-практикою. Але цілком легальний правочин з придбання нерухомості такої компанії може виявитися ризиковим відразу за декількома формальними ознаками.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини